Ариље, 27-28. мај 2016.

Мајски дани културе 2016.

Школа у Високој је била почаствована да буде део општинске културне манифестације

Народна библиотека Ариље традиционално организује манифестацију "Мајске дане културе" у оквиру програма прославе Дана општине - Ариљевдана. Од 26. до 29. маја смењивали су се културни програми: изложбе, представе, књижевне вечери, концерти ... Чланови Друштва ариљских уметника су 27. маја заједно са ученицима осликавали Улицу Светог Ахилија. Заједно са ученицима из школа из Ариља и Латвице у овој акцији су учествовали и ученици из школе у Високој.
  Истог дана се Драмска дружина "Трачак зрачка" са својом представом "Чаробни пољубац", као победник Дечјег позоришног фестивала, по други пут у овој години представила најмлађој публици у Ариљу. У препуној сали Соколског дома одушевили су све присутне.

Сликање на улици
Сцена из представе "Чаробни пољубац"
Продајна изложба

Као специјални гост манифестације Ђачка задруга "Звончић" је продавала своје производе у акцији "Ђачка задруга за библиотеку". Сва средства прикупљена у овој акцији биће употребљена за проширење библиотеке "Вук Алексић" у Високој.